22 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi. Jest on doskonałą okazją do promowania ekologicznych postaw na całym świecie. Troska o środowisko, to nie tylko dbanie o zasoby naturalne, ale także, segregacja odpadów, oszczędzanie energii – drobne, lecz kluczowe dla otoczenia gesty.
Od 1990 roku w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, to dobra okazja do tego by zweryfikować swe dotychczasowe postępowanie i zastanowić się co możemy zrobić dla otaczającego nas środowiska.
Autorski program „Moje miasto bez elektrośmieci" stworzony przez organizację ElektroEko realizuje misję promowania ekologicznych postaw. Celem akcji jest promowanie postaw proekologicznych, edukacja oraz realne działanie – czyli zbiórka elektrośmieci.
ElektroEko poprzez swój program wprowadza funkcjonalny system zbierania elektrośmieci, dlatego miasta objęte akcją mają możliwość korzystania z mobilnych punktów zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (np. telefonu, lokówki, komputera) oraz domowych odbiorów wielkogabarytowych elektrośmieci, między innymi takich jak: telewizor (powyżej 24 cali), elektryczny piecyk lub bojler.
Dzięki programowi Moje Miasto bez Elektrośmieci dostajemy szansę na właściwe postępowanie z odpadami niebezpiecznymi – takimi jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Pamiętajmy o naszej planecie nie tylko od święta. Oczyśćmy wspólnie Łomżę z elektrośmieci!
Gdzie i kiedy w Łomży oddasz elektrośmieci?
ul. Józefa Piłsudskiego 18 - każda ostatnia sobota miesiąca w godz. 09.00-14.00 ul. Akademicka 22 - Pn.-Pt. godz. 7.00-15.00W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: telewizor (powyżej 24 cali), pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.
Moje Miasto bez Elektrośmieci, to autorski program realizowany przez ElektroEko, największą w Polsce Organizację Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Celem programu jest dostarczenie samorządom realnej pomocy we wdrażaniu zapisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wynikających z nowelizacji Ustawy o Utrzymaniu Porządku i Czystości w Gminach. Program ma na celu budowę efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców