Reklama

Święcenia diakonatu w łomżyńskiej katedrze [FOTO]

13/05/2019 09:08

W sobotę (11.05) alumni z V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przyjęli święcenia diakonatu, wprowadzające ich do stanu duchownego. Głównym szafarzem święceń był biskup Janusz Stepnowski.

Po tygodniowych rekolekcjach, w dniu poprzedzającym święcenia alumni uczestniczyli w obrzędzie luramentum. Złożyli uroczyste wyznanie wiary, zobowiązali się do codziennej modlitwy brewiarzowej i zachowania celibatu.

Na sobotniej uroczystej mszy świętej obecni byli: biskup Tadeusz Bronakowski, biskup senior Stanisław Stefanek, księża, klerycy, siostry i bracia zakonni oraz rodzice, krewni i bliscy nowych diakonów.

- Waszym zadaniem będzie głoszenie Słowa Bożego i wyjaśnianie, aby dla wiernych którym będziecie głosić nie było słowem twardym, ale słowem które przyjmuje się do serca i nim się żyje każdego dnia - mówił biskup Stepnowski.

Reklama

Na zakończenie diakon Mateusz Dembiński podziękował biskupowi  za modlitwę i sakramentalne nałożenia rąk, które włączyło ich w grono duchowieństwa. Podziękowania skierowano w stronę wszystkich, którzy modlitwą wspierali alumnów na drodze podążania ku kapłaństwu.

Święcenia przyjęli:

- Łukasz Chętnik z parafii pw. Narodzenia NMP w Nowogrodzie

- Mateusz Dembiński z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Grajewie

- Mateusz Krajewski z parafii pw. Św. Józefa w Zambrowie

- Robert Kulas z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu

Reklama

 

/fot. Damian Kurowski/WSD w Łomży/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości