Święcenia kapłańskie z rąk bpa Janusza Stepnowskiego otrzymało dziś w łomżyńskiej katedrze czterech diakonów. Na uroczystość przybyły nie tylko rodziny diakonów, ale też dziesiątki księży z całej diecezji.
Ostatnia sobota maja, tradycyjnie kojarzy się ze święceniami prezbiteratu. Dziś w łomżyńskiej katedrze 4 diakonów zostało wyświęconych na kapłanów. Uroczystej mszy świętej przewodniczył bp Janusz Stepnowski, który modlił się z biskupem Tadeuszem Bronakowskim i rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży ks. Jarosławem Kotowskim.
Jutro każdy nowo wyświecony neoprezbiter odprawi mszę święta prymicyjną, którą celebruje się w swojej rodzinnej parafii, pośród wiernych, wśród których się żyło i wzrastało. To wyjątkowe wydarzenie także w życiu parafii, zarówno dla wiernych, jak i duchownych.
Nowi prezbiterzy diecezji łomżyńskiej to:
Ks. DEMBIŃSKI Mateusz z Grajewa, Ks. KRAJEWSKI Mateusz z Zambrowa, Ks. KULAS Robert z Myszyńca i ks. ks. Spiżewski Marek z Ostrołęki.