Reklama

Święta bez śniegu, ale biały Nowy Rok

24/12/2014 10:32

Co to za święta bez śniegu? - słychać czasem narzekania. Rzeczywiście, święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z białym puchem i typowo zimową aurą. Niestety, w tym roku tak nie będzie, co nie znaczy, że święta nie mogą być udane. To, jakie te święta będą, zależy tylko od nas. Wpływu nie mamy jedynie na pogodę, ale warto wiedzieć, co nas czeka. A prognozy na większość najbliższego tygodnia wyglądają całkiem dobrze, choć dopiero od drugiego dnia świąt. Za to aż do Nowego Roku!

Z całą pewnością w ciągu najbliższych trzech dni nie zobaczymy śniegu. Pierwszego dnia świąt nie będzie nawet mrozu, bo średnia temperatura w naszym regionie osiągnie 4 stopnie Celsjusza. W dodatku dziś możemy spodziewać się opadów deszczu, a jutro deszczu ze śniegiem.

Za to drugiego dnia świąt czyli w piątek, rozpogodzi się. Ciśnienie, które wzrośnie do 1025 hPa spowoduje, że chmury się od nas odsuną i zobaczymy słońce. Temperatura spadnie do dwóch kresek poniżej zera, będzie więc odrobinę mroźno i sucho czyli bardzo zdrowo. To będzie wymarzony dzień na świąteczne spacery.

Reklama

Taka aura utrzyma się też następnego dnia, po czym w kolenych dniach, aż do Nowego Roku, przyjdą opady śniegu. Sylwestra więc i Nowy Rok powitamy najprawdopodobniej już w typowo zimowej aurze, z lekkim mrozem (max. -8 st. C) i śniegiem. Najlepiej z tego skorzystają zapewne dzieci, które mając świąteczno-noworoczną przerwę od nauki szkolnej, będą mogły szaleć na sankach. Przy takiej pogodzie otwarte będzie też lodowisko "Biały Orlik", zatem możliwości do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu nie zabraknie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości