Policja zatrzymała 29-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą, do której doszło w jednym ze sklepów w Łomży. Mężczyzna próbował ukraść dwie butelki wódki. Okazało się, że był po spożyciu alkoholu.
Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym ze sklepów w Łomży. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 29-letni mężczyzna wziął z półki sklepowej dwie butelki wódki i schował do kieszeni.
- Skierował się do kas samoobsługowych, jednak minął je nie płacąc za wzięty towar i chciał opuścić sklep. Zauważył to pracownik ochrony i próbował zatrzymać mężczyznę. Ten jednak zaczął się z nim szarpać. W udaremnieniu ucieczki pomógł przypadkowy klient. Podczas szamotaniny jedna z butelek stłukła się. Policjanci ustalili, że podejrzanym jest 29-letni łomżanin. Wartość skradzionego alkoholu to blisko 100 złotych - relacjonuje KMP Łomża.
Reklama
Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany ma blisko promil alkoholu w organizmie.
29-letniemu mieszkańcowi Łomży grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP Łomża