Reklama

Szkody w lasach po nawałnicy

21/06/2016 10:57

Nadleśnictwo Łomża informuje o szkodach, jakie w nadzorowanych przez nie lasach poczyniła piątkowa nawałnica. Zwraca się tez z prośbą o powstrzymanie sie od wchodzenia do lasów, w których są wywroty i złomy ze względu na niebezpieczeństwo jakie mogą one stanowić.

17 czerwca na obszarze Nadleśnictwa Łomża przeszła burza z silnymi porywami wiatru. Las miejscami został znacząco zniszczony. Służby terenowe wstępnie oszacowały znaczące zniszczenia na ok 60 ha lasów. Na znacznym obszarze cały czas odnotowywane są wywrócone pojedyncze drzewa.

- Ogólna miąższość drzew, które uległy zniszczeniu oceniana jest na 11 000 metrów sześciennych. Największe szkody są w okolicach Stawisk, Małego Płocka, Miastkowa - informują leśnicy.

W pierwszej kolejność będą usuwane drzewa zagrażające bezpieczeństwu oraz udrażniane drogi. Nadleśnictwo prosi żeby postrzymać się od wchodzenia do lasu, w którym są wywroty i złomy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości