Reklama

Szkoły będą zamknięte do 7 czerwca. Resort dementuje słowa wiceministra [AKTUALIZACJA]

14/05/2020 15:01

W wydanym rozporządzeniu przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego - poinformował dziś Maciej Kopeć, wiceminister edukacji. Później rzecznik MEN Anna Ostrowska przekazała, że ograniczenie funkcjonowania szkół będzie przedłużone do... 7 czerwca.

Poprzednią decyzją MEN szkoły miały być zamknięte do 24 maja. Według dzisiejszej zapowiedzi wiceministra edukacji, resort miał przedłużyć ograniczenie funkcjonowania szkół do 26 czerwca. 

Słowom wiceministra zaprzeczyła jednak rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.  W oświadczeniu przesłanym PAP przekazała, że ograniczenie funkcjonowania szkół będzie przedłużone do 7 czerwca.

"Obecnie szkoły funkcjonują w ograniczonym zakresie. Do 24 maja zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Uczniowie mają zajęcia z wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość. W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca" - wyjaśniła. 

Reklama

"Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji, czy uczniowie będą się uczyli na odległość czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Nie jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka od 8 do 26 czerwca br. Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministra Zdrowia oraz GIS" - zaznaczyła Ostrowska, cytowana przez PAP

Przypomnijmy, że od poniedziałku (18.05) obszar związany z opieką i edukacją ulegnie zmianie.

Reklama

Od 18 maja będzie można prowadzić zajęcia: praktyczne w szkołach policealnych; rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację. W poniedziałek 18 maja otwarte zostaną także placówki i instytucje z bazą noclegową i działalnością opiekuńczo-edukacyjną. Są to np. schroniska młodzieżowe, ośrodki sportowe czy świetlice środowiskowe.

Od 25 maja możliwe będzie prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej, a także  konsultacji z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach.

Reklama

Od 1 czerwca konsultacje z nauczycielami będą możliwe dla pozostałych uczniów ze wszystkich przedmiotów.

Szczegóły: Co ze szkołami do wakacji?

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości