- To ewenement, by komisja nie zajęła stanowiska. Dlatego kieruję wniosek formalny o to, by uchwałę ws. zmiany planów zagospodarowania przestrzennego terenów po byłym targowisku podjęła rada kolejnej kadencji - zaapelował podczas dzisiejszej sesji radny Paweł Borkowski. Ostatecznie więc wszystko pozostało po staremu.
Wniosek formalny radnego Borkowskiego, który jest przewodniczącym Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego, nie przeszkodził radnym w kilkunastominutowej dyskusji nt. planów zagospodarowania targowicy.
Radni dowiedzieli się też od architekta miejskiego, że odłożenie decyzji ws. zmiany planów zagospodarowania działki, znacznie utrudni prace inwestorowi, który nabył ją na cele handlowo-usługowe. Mimo wszystko zdecydowali się na pozostawienie decyzji w tej sprawie już nowym władzom.
Przypomnijmy- teren po byłym targowisku miejskim został kupiony przez prywatnego przedsiębiorcę, który chciał prowadzić tam działalność handlową. Po zakupie, nowy właściciel zwrócił się do miasta z wnioskiem o wprowadzenie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego tych terenów. Postanowił bowiem wybudować tam duży lokal handlowy, a wokół stworzyć osiedle domków jednorodzinnych.
Na wydanie decyzji w tej sprawie będzie musiał jednak poczekać jeszcze co najmniej kilka tygodni.