Reklama

Teatr Lalki i Aktora na gościnnych występach w Warszawie [FOTO]

14/03/2018 08:58

We wtorek 13 marca Teatr Lalki i Aktora w Łomży rozpoczął gościnne występy w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie. Łomżyńscy aktorzy wystąpili przed stołeczną publicznością ze spektaklem Pinokio, który opowiada o życiu drewnianego pajacyka trapionego przez niezwykłą przypadłość sprawiającą, że nawet najmniejsze kłamstwa natychmiast wychodzą na jaw.

Sztuka, mimo iż osadzona w odległych realiach, skutecznie porusza wyobraźnię również współczesnego widza. Przygody niesfornego Pinokia doskonale oddają bowiem esencję dorastania i istotę rodzicielskiej miłości. Reżyserem spektaklu jest Jarosław Antoniuk - Dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Scenografię przygotowała Eva Farkasova, zaś muzykę skomponował Bogdan Szczepański.

Z kolei w sobotę 17 marca o godzinie 18.00 na deskach łomżyńskiego teatru wystawiany będzie spektakl Pasja - Misterium Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa autorstwa Michela de Ghelderode w ramach projektu Pasja - Zbliżenia 2018. Interpretacja TLiA w Łomży jest pierwszym całościowym scenicznym wystawieniem tekstu Michela de Ghelderode w Polsce i drugim wystawieniem w Europie. Inscenizacji i reżyserii podjął się wybitny twórca teatru lalkowego prof. Wiesław Hejno. Autorem scenografii do spektaklu jest Przemysław Karwowski, natomiast muzykę skomponował Bogdan Szczepański.

Reklama

Ideą kulturotwórczą projektu jest przybliżenie społeczności lokalnej współczesności i tradycji ludowego teatru. W ubiegłych latach inscenizację w ramach projektu obejrzało kilka tysięcy widzów. Podczas tegorocznej edycji łomżyński teatr odwiedzi m.in. Kościół Św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem, Kościół pw. Wincentego á Paulo w Zbójnej i Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie.

TLiA

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości