Reklama

Teatr Lalki i Aktora w Łomży wyjeżdża na festiwal

22/09/2016 10:11

Teatr Lalki i Aktora w Łomży otrzymał zaproszenie do udziału w IV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dla Dzieci Dziecinada, który odbywać się będzie w dniach 21 – 25 września w ramach programu teatralnego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Odbywający się od 2013 roku Festiwal to jedyne na taką skalę, skierowane do najmłodszych wydarzenie teatralne, to także wspaniała okazja dla młodych widzów do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym, artystycznym poziomie.

Wydarzenie to nie jest jedynie prezentacją sztuki teatralnej dla dzieci, ale też promocją jej wartości edukacyjnych, prospołecznych, mających wpływ na rozwój dziecka. Podczas pięciu dni największego święta sztuki dla dzieci we Wrocławiu odbędą się spektakle lalkowe, ruchowe, muzyczne, teatru formy oraz improwizacji. Wystąpią teatry z Kuby (Teatr El Mirón Cubano), Niemiec (3 Hasen Oben, Teatr Lalkowy Felicio, Papiertheater), Holandii (Wervelwind Ensamble, DeStilte), Austrii (Karin Schäfer Figuren Theater), Słowacji (Haligarda) oraz Polski (Teatr Animacji z Poznania, Teatr Lalki i Aktora z Łomży, Teatr Atofri, Klinika Lalek).

Reklama

Zespół naszego teatru zaprezentuje dwukrotnie 24 września spektakl "Magiczny sklep" w reżyserii Jarosława Antoniuka.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości