Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie odbyły się bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci, które zakończyły się niezwykłą paradą uczestników warsztatów, aktorów oraz każdego chętnego mieszkańca wsi. Jednak to nie koniec atrakcji! Dzisiaj w Miastkowie przedstawienie pt. „Kwiat paproci”.
Gminny Ośrodek Kultury w Miastkowie i Gmina Miastkowo podjęły współpracę z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W wyniku tego Miastkowo znalazło się wśród 10 miejscowości z 3 województw, które będą gościć przedstawienie „Kwiat paproci”. Wczoraj w ramach zbliżenia dzieci do spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, parada oraz koncert zorganizowany przez aktorów.
- Zainteresowanie warsztatami przerosło nasz najśmielsze oczekiwania, a wejściówki na zajęcia rozeszły się tak naprawdę, zanim na dobre rozpoczęliśmy promocję spektaklu. Przyjechały do nas dzieci z Łomży, Ostrołęki i okolic, a także dzieci z naszej gminy - poinformowała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Miastkowie, Małgorzata Korytkowska.
Reklama
Warsztatom teatralnym towarzyszyły twórcze zabawy plastyczne, cyrkowe, muzyczne oraz animacyjne, które pozwolą uczestnikom bliżej przyjrzeć się tematom i formom przedstawienia pt. „Kwiat Paproci”. Dzieci będą miały dziś okazję obejrzenia spektaklu już o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Miastkowie.