Reklama

Trójka na podium. Galanek, Jabłecka, Zysk, Myślińska z wyróżnieniami

Koszykarki UKS 4 Łomża sięgnęły po trzecie miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki "Mazurska Wiosna", który odbył się w Ełku. Młody zespół z Łomży zaprezentował się z bardzo dobrej strony, rywalizując z drużynami starszymi nawet o dwa lata.

Turniej był wymagającym sprawdzianem dla łomżyńskich zawodniczek. Mimo mniej korzystnych warunków fizycznych, wynikających z młodszego składu, drużyna pokazała charakter, determinację i dużą dojrzałość sportową.

- Jestem bardzo zadowolony zarówno z gry, jak i z końcowego wyniku. Mimo słabszych warunków fizycznych, wynikających z naszego młodszego składu, w żadnym meczu nie odpuszczaliśmy i walczyliśmy do końca. Trzecie miejsce to ogromny sukces i jednocześnie motywacja do dalszej, ciężkiej pracy na treningach - podkreślił trener zespołu, Michał Piotrowski.

Reklama

Indywidualne występy zawodniczek również zostały docenione przez organizatorów turnieju. Tytuł najlepszej obrończyni powędrował do Zuzanny Galanek, natomiast Nikola Jabłecka została wybrana do najlepszej piątki turnieju. Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki w drużynie otrzymała Hanna Zysk, a Aleksandra Myślińska została najmłodszą uczestniczką całych zawodów.

Szkoleniowiec nie krył również wdzięczności wobec rodziców zawodniczek, którzy licznie pojawili się na trybunach w Ełku.

- Na koniec ogromne podziękowania dla rodziców za to, że dziś pojawili się w jeszcze liczniejszym gronie, by dopingować swoje córki. To wsparcie ma dla dziewczyn naprawdę wielkie znaczenie! - dodał Michał Piotrowski.

Reklama

UKS 4 Łomża reprezentowały: Zuzanna Piotrowska, Gabriela Piotrowska, Zuzanna Galanek, Antonina Nowak, Hanna Zysk, Izabela Kuczyńska, Nikola Jabłecka, Laura Chełstowska, Lilina Filipowicz, Aleksandra Myślińska, Amelia Święczkowska, Klaudia Dziubińska, Julia Sadowska oraz Bogusia Zapert.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości