Mieszkańcy miejscowości Jankowo-Młodzianowo mogą odetchnąć z ulgą. Marek K., który w ostatnim czasie groził żonie, a także sąsiadom najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
W ostatnich dniach opisywaliśmy sprawę 57-letniego mieszkańca miejscowości Jankowo-Młodzianowo, który terroryzował swoją rodzinę, a także sąsiadów. Po raz pierwszy zatrzymany został we wtorek, 7 stycznia. Okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności.
Po zatrzymaniu Marek K. został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie okazało się, że odbył karę w systemie dozoru elektronicznego. Dlatego też został zwolniony.
Niedługo później został ponownie zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty kierowania gróźb karalnych i naruszenia miru domowego.
- 57-letni mężczyzna został zatrzymany w dniu 08.01.2025 roku w jednej z miejscowości w Gminie Śniadowo w godzinach wieczornych. Usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia miru domowego. Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na fakt, że przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona nawet o połowę - poinformowała nas aspirat sztabowy Karolina Wojciekian, oficer prasowy Komendy Miejskiej w Łomży.
Dzisiaj sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla mężczyzny. Skończy się on 8-kwietnia 2025 roku.