Reklama

„Tu tam tam i tu” nagrodzone

13/02/2012 09:57

Grupa teatralna „Gesty” Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Zakładach Spożywczych „BONA” pod opieką Anny Starachowskiej i Justyny Zakrzewskiej, zajęła II miejsce w XII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana 2012".

Konkursowy przegląd twórczości osób niepełnosprawnych odbył się 07.02.2012 w Zgierzu. Za zajęcie II miejsca grupa teatralna odebrała statuetkę oraz dyplom. Nagrodę główną ufundowaną przez Marszałka Województwa Podlaskiego, niepełnosprawni artyści odbiorą 12 marca 2012r., z rąk pani Anny Dymnej w Teatrze  im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W czerwcu tego roku przedstawienie będzie zaprezentowane na krakowskim rynku podczas Festiwalu Piosenki Zaczarowanej.

Nagrodzone przedstawienie „Tu tam tam i tu” zostało zrealizowane dzięki projektowi Stowarzyszenia „Dlatego Warto” działającego przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Łomży,  w ramach  którego otrzymano dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Łomży, natomiast Stowarzyszenie „Dlatego Warto” współfinansowało projekt.

Reklama

Projekt teatralny „Tu tam tam i tu” jest zbiorem scen do muzyki, która została specjalnie skomponowana przez Annę Kaptór  na potrzeby spektaklu. Ścieżka dźwiękowa została nagrana w Korzennym Warsztacie Muzyki w Łomży prowadzonym  przez Przemysława Starachowskiego.

W przedstawieniu „Tu tam tam i tu”,  biorą udział osoby niepełnosprawne w tym osoba niesłysząca. W muzyczną podróż zabiera widzów kluczowa postać spektaklu, aktor grający na nietypowych, mało znanych instrumentach perkusyjnych.

Premiera spektaklu odbędzie się 19.02.2012 r. w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości