Reklama

Turniej o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Łomży [FOTO]

15/11/2024 12:16

Wczoraj w łomżyńskim Zespole Szkół Akademickich odbył się Turniej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji Łomży. Turniej obejmował zakres toru sprawności fizycznej tożsamego z tym podczas rekrutacji do Policji. Nad przebiegiem poszczególnych konkurencji bacznie czuwali łomżyńscy policjanci wspierani przez kadrę pedagogiczną szkoły. Dla najlepszych adeptów klas mundurowych przewidziano nagrody.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia byli policjanci z łomżyńskiej komendy i dyrekcja Akademickiego Liceum Ogólnokształcacego w Łomży. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 26 chłopców i 7 dziewcząt.

Cele, jakie przyświecały konkursowi to przede wszystkim wzmocnienie motywacji oraz zachęcenie uczniów klas o profilu mundurowym do czynnego zainteresowania pracą w niebieskiej formacji, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich i oczywiście sprawdzenie sprawności fizycznej uczestników. Dodatkowo uczniowie mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami, zdobytym doświadczeniem oraz rywalizować w myśl zasady "fair play", choć emocji nie brakowało.

Reklama

Wszyscy śmiałkowie, którzy zgłosili się do konkursu, indywidualnie rywalizowali o tytuł najlepszego. Każdy z uczestników miał do zaliczenia test sprawności fizycznej polegający na pokonaniu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali nauczyciele dbający o sprawność młodzieży wraz z policyjnymi instruktorami.

- Poziom sprawności i umiejętności wszystkich uczestników był bardzo wysoki. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdą się osoby, które wkrótce zasilą szeregi naszej formacji. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w wyborze drogi zawodowej w mundurze - oświadczyła Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

A oto lista tych najlepszych:

I miejsce - Maciej Kulesza z klasy II b ALO

II miejsce - Zhyhar Danylo z klasy I a AT,

III miejsce - Wiktor Kołdys z klasy II b ALO.

W kategorii dziewcząt wyróżniono:

  • Wiktorię Nagietkowską z klasy II a ALO,
  • Julię Chludzinską z klasy IV b ALO,
  • Roksanę Grunwald z III b ALO.

Nagrody i puchary ufundowała Policja, a upominki wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży młodszy inspektor Piotr Klej.

Źródło: KMP Łomża Aktualizacja: 15/11/2024 12:26
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości