- Pacjenci, przepraszamy. To nie powinno się zdarzyć - mówi Prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski. Tymczasem wczoraj większość gabinetów lekarskich w województwie podlaskim i w Łomży była zamknięta na głucho, co sprawdziła nasza reporterska ekipa. W tej sytuacji, po poradę udaliśmy się do... babci.
- Jedynym usprawiedliwieniem jest to, że to był akt desperacji wobec faktu, iż minister zdrowia pozostaje głuchy na nasze argumenty - powiedział Krajewski.
Jednocześnie prezes Porozumienia Zielonogórskiego zaapelował do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o rozpoczęcie publicznej debaty. - Uważamy, że jeśli ludzie rozmawiają, mogą być z tego dobre owoce - zaznaczył.
Cokolwiek wyniknie z konfliktu dużej części lekarzy z ministrem i bez względu na to, kto w tym sporze ma więcej, a kto mniej racji, na całej sytuacji tracą przede wszystkim pacjenci, czyli my wszyscy. Jeśli Twój lekarz postanowił zamknąć gabinet, a do najbliższego otwartego masz zbyt daleko, możesz spróbować domowych sposobów na leczenie. Najlepiej znają je nasze babcie. Jeśli nie masz "pod ręką" babci, skorzystaj z porad babci naszego kolegi Piotra, która szczegółowo opisuje swoje sposoby na domowe leczenie.
Pamiętajmy jednak, że nie każdą chorobę można wyleczyć domowymi sposobami. Jeśli objawy i złe samopoczucie utrzymują sie przez kilka dni, a domowe sposoby nie przynoszą poprawy, trzeba jednak zdecydować się na wyprawę do lekarza. Na szczęście część gabinetów pracuje normalnie. Poradę można też uzyskać w Szpitalny Oddziale Ratunkowym.
Póki co jednak zapraszamy do obejrzenia materiału video, gdzie babcia Piotra zdradza tajniki domowego leczenia...