Jak udało nam się dowiedzieć, jutrzejsza sesja Rady Miejskiej Łomży rozpocznie się minutą ciszy poświęconą niedawno zmarłemu biskupowi seniorowi Diecezji Łomżyńskiej Stanisławowi Stefankowi. Taką informację rozesłał do radnych wiceprzewodniczący Andrzej Grzymała.
Przypomnijmy, jak wiele kontrowersji wzbudziła ubiegłoroczna listopadowa sesja, gdy na początku ówczesny przewodniczący Jan Olszewski ogłosił uczenie minutą ciszą pamięć zmarłych – arcybiskupa Juliusza Paetza, byłego biskupa diecezjalnego diecezji łomżyńskiej i byłego radnego i członka zarządu miasta Janusza Świderskiego. Wielu radnych miało pretensje do przewodniczącego Olszewskiego, że sam podjął decyzję o uczczeniu pamięci arcybiskupa Juliusza Paetza, nie konsultując tego z pozostałymi radnymi.
Teraz radni zostali poinformowali o tym fakcie.
Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 stycznia br. (czwartek). O godzinie 9.00 wystawienie ciała w katedrze łomżyńskiej. O godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego; homilię wygłosi Biskup Świdnicki Ignacy Dec. Po Mszy św. pochowanie ciała Zmarłego w katedrze.