Reklama

Uczennica z Łomży doceniona przez wojewodę

24/04/2025 18:03

W białostockiej Szkole Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica odbyło się podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego w roku szkolnym 2024/2025. W uroczystości udział wzięli wojewoda Jacek Brzozowski oraz podlaska kurator oświaty Agnieszka Krokos-Janczyło. W jej trakcie, w sposób szczególny wyróżnili oni uczniów, którzy zdobyli największą ilość tytułów laureata. W gronie tym znalazła się uczennica łomżyńskiej podstawówki.

W trwającym jeszcze roku szkolnym 2024/2025 w województwie podlaskim zorganizowanych zostało 13 konkursów przedmiotowych, w których uczestniczyło ponad 13 tys. uczniów z prawie 300 szkół podstawowych. Prace konkursowe sprawdzało aż 389 nauczycieli na stopniu rejonowym i 109 na poziomie wojewódzkim.

Tytuł finalisty uzyskało 147 uczniów. Przyznano 245 tytułów laureata, które trafiły do 207 osób. Warto podkreślić, że niektórzy uczniowie zdobyli więcej niż jeden laur i to do nich trafiły szczególne gratulacje i nagrody w trakcie czwartkowej uroczystości.

Reklama

Wśród uczniów tych znalazła się Pola Galińska ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży. Pola, obok Macieja Koniucha z Prywatnej Szkoły Podstawowa nr 8 im. Marii Konopnickiej w Białymstoku oraz Miłosza Kozłowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku zdobyła aż cztery tytuły laureata. Za te wyjątkowe osiągnięcie nagrodzona została nagrodą wojewody podlaskiego oraz otrzymała pamiątkowy grawerton.

Polu, serdecznie gratulujemy!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości