Reklama

Uczestnicy projektu CIS zaangażowani w aktywizację zawodową [VIDEO]

23/07/2020 14:29

Uczestnicy projektu Centrum Integracji Społecznej przeszli do kolejnego etapu - aktywizacji zawodowej. Część osób pracuje przy remoncie budynku przy ul. Dwornej, inni zajmują się pielęgnowaniem parku im. Jakuba Wagi.

Projekt "Regionalne Innowacje Społeczne - Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Skierowany jest do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Pierwszy projekt CIS zakończył się w 2019 roku. Uczestniczyło w nim około 60 mieszkańców miasta.   - Widzimy pozytywne efekty tego projektu, ponieważ większość uczestników znalazła zatrudnienie, a przypomnę, że ten projekt ma na celu adaptację tych pracowników do rynku pracy - mówi wiceprezydent Andrzej Stypułkowski. Władze miasta podjęły już działania w celu zrealizowania kolejnej edycji. Obecnie kończy się drugi etap rekrutacji.

Reklama

Uczestnicy pierwszego projektu pracują już pod opieką osób, które przygotowują ich do pracy w zawodzie. Część wykonuje zadania w budynku przy ul. Dwornej, gdzie trwa właśnie remont i dostosowywanie obiektu do potrzeb Centrum Integracji Społecznej.  Inna grupa pracuje przy zieleni miejskiej w parku im. Jakuba Wagi.

- Wszystkie zadania odbywają się pod nadzorem pracowników CIS oraz fachowców z MPGKiM w Łomży. Cieszy mnie zaangażowanie uczestników w aktywizację zawodową. Wszyscy zdają sobie sprawę, że pracują nie tylko dla siebie, ale też dla innych i przede wszystkim na rzecz naszego miasta - mówi Magdalena Mrozek, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Łomży.

Reklama

Szczegóły w naszym materiale VIDEO

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości