Uczestnicy projektu Centrum Integracji Społecznej przeszli do kolejnego etapu - aktywizacji zawodowej. Część osób pracuje przy remoncie budynku przy ul. Dwornej, inni zajmują się pielęgnowaniem parku im. Jakuba Wagi.
Projekt "Regionalne Innowacje Społeczne - Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Skierowany jest do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
Pierwszy projekt CIS zakończył się w 2019 roku. Uczestniczyło w nim około 60 mieszkańców miasta. - Widzimy pozytywne efekty tego projektu, ponieważ większość uczestników znalazła zatrudnienie, a przypomnę, że ten projekt ma na celu adaptację tych pracowników do rynku pracy - mówi wiceprezydent Andrzej Stypułkowski. Władze miasta podjęły już działania w celu zrealizowania kolejnej edycji. Obecnie kończy się drugi etap rekrutacji.
Uczestnicy pierwszego projektu pracują już pod opieką osób, które przygotowują ich do pracy w zawodzie. Część wykonuje zadania w budynku przy ul. Dwornej, gdzie trwa właśnie remont i dostosowywanie obiektu do potrzeb Centrum Integracji Społecznej. Inna grupa pracuje przy zieleni miejskiej w parku im. Jakuba Wagi.
- Wszystkie zadania odbywają się pod nadzorem pracowników CIS oraz fachowców z MPGKiM w Łomży. Cieszy mnie zaangażowanie uczestników w aktywizację zawodową. Wszyscy zdają sobie sprawę, że pracują nie tylko dla siebie, ale też dla innych i przede wszystkim na rzecz naszego miasta - mówi Magdalena Mrozek, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Łomży.
Reklama
Szczegóły w naszym materiale VIDEO