We wtorek 22 września uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży uczestniczyli po raz kolejny w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata". W tym roku akcję koordynowały Monika Fabiszewska i Katarzyna Mieczkowska.
„Wyprawa - poprawa" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach 20. edycji kampanii zwraca się uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Coroczna akcja pomaga w kształtowaniu postaw ekologicznych, które w przyszłości powinny stać się stylem naszego życia. Uczestniczą w niej osoby, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety.
Akcja sprzątania, odbyła się w pobliskim „lasku jednaczewskim". Rękawiczki i worki uczniowie otrzymali od pracownika Nadleśnictwa Łomża, który wyznaczył też rejon do redukcji śmieci. Szkolna akcja „Sprzątania Świata" zakończyła się miłym akcentem - odpoczynkiem przy ognisku zorganizowanym dzięki Nadleśnictwu Łomża.