Uczniowie "Ekonomika" jeszcze w tym roku będą cieszyć się z nowej siłowni. Dotychczasowe amatorskie urządzenia minisiłowni istniejącej w szkole zastąpione zostaną przez profesjonalny sprzęt, którego będzie też więcej. Nowe urządzenia do ćwiczeń zamontowane zostaną w małej salce gimnastycznej.
Nowa siłownia to część projektu realizowanego przez szkołę. Obejmuje on także, a właściwie przede wszystkim, wymianę stolarki okiennej i termomodernizację całego budynku sali gimnastycznej. Po zakończeniu wszystkich prac uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży będą mogli korzystać ze znacznie poprawionej bazy sportowej w szkole.
- Nasza szkoła uczestniczy w programie stworzonym przez Ministerstwo Sportu mającym na celu modernizację baz sportowych w jednostkach nadzorowanych przez samorządy terytorialne. 50% funduszy pochodzi z Ministerstwa Sportu, a drugie 50% wykłada jednostka samorządu terytorialnego. W naszym wypadku tę część dopłaca miasto - tłumaczy dyrektor ZSEiO Nr 6 Paweł Drożyner.
Przetargi na wyposażenie siłowni i wymianę okien zostały już przez miasto rozstrzygnięte. W pierwszym przypadku wybrana została oferta firmy Star Fitness z Poznania, która dostarczy i zamontuje sprzęt za prawie 97,5 tys. złotych. Wymianą stolarki okiennej w sali gimnastycznej zajmie się PERFEKT Lubelska Fabryka Okien, która jako jedyna przystąpiła do przetargu z ceną nieco ponad 67,5 tys. złotych. Na ogłoszenie czeka jeszcze natomiast ostatni przetarg - na termomodernizację całego budynku sali gimnastycznej.
- Nasza szkoła współpracuje na bieżąco z klubami sportowymi i dzięki temu mogliśmy przystąpić do tego projektu. Natomiast od kilkunastu lat w rozgrywkach prowadzonych przez Szkolny Związek Sportowy wśród prawie 200 szkół z województwa podlaskiego ciągle zajmujemy wysokie miejsca w pierwszej ósemce. Mamy sporo utalentowanej młodzieży, co widać również w rozgrywkach na szczeblu miejskim, gdzie zazwyczaj zajmujemy czołowe miejsca w siatkówce czy koszykówce dziewcząt bądź koszykówce chłopców, mamy zespoły, które występują w I lidze SZS, w II lidze SZS i to wszystko procentuje, dlatego trzeba w to dalej inwestować. Także ta siłownia bardzo nam się przyda - wyjaśnia dyrektor szkoły.
Budynki zarówno szkoły, jak też sali gimnastycznej wybudowane zostały w 1968 roku, kiedy obowiązywały zupełnie inne standardy niż dziś. Ministerialny projekt, do którego przystąpił "Ekonomik", pozwolił na pozyskanie znacznych środków z zewnątrz nie tylko na poprawę bazy sportowej szkoły, ale także modernizację samego budynku sali gimnastycznej. Całość powinna zostać zakończona w 2016 roku, ale siłownią uczniowie będą mogli cieszyć się jeszcze w roku bieżącym.