Ciężarówka z naczepą wjechała w tył autokaru, którym młodzież III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży podróżowała do Częstochowy. Do wypadku doszło dziś rano na Trasie Toruńskiej w Warszawie. Trzy osoby trafiły do szpitala.
Młodzież III LO w Łomży czterema autokarami dziś rano wyruszyła na pielgrzymkę maturzystów. Miejscem docelowym miała być Częstochowa.
Autokary dojechały tylko do Warszawy. W tunelu na Trasie Toruńskiej jeden z nich zderzył się z ciężarówką podzambrowskej firmy zajmującej się produkcją okien.
- Z pierwszych ustaleń policji wynika, że kierowca tira nie dostosował prędkości do warunków i uderzył w tył autobusu- relacjonuje rzecznik Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.
Autobus nie został uszkodzony tak mocno, jak ciężarówka. Kabina tira została prawie zupełnie zmiażdżona. Kierowcę samochodu trzeba było wyciąć z niej przy użyciu specjalistycznego sprzętu.
Do szpitala zostało przewiezionych dwoje nastolatków podróżujących autobusem. Jak informują policjanci, uczniowie na szczęście doznali jedynie lekkich obrażeń. W cięższym stanie do szpitala trafił kierowca tira, ale jego życiu także nie zagraża niebezpieczeństwo.
Czterech uczniów liceum w tej chwili przebywa w karetkach, na razie nie wiadomo jeszcze, czy zostaną hospitalizowani.
Pielgrzymka do Częstochowy nie będzie kontynuowana. Maturzyści po podstawieniu sprawnego autokaru, wrócą do Łomży. Na miejscu w kościele braci kapucynów odbędzie się Msza święta dla uczestników pielgrzymki.