Reklama

Uczniowie III Liceum jechali na pielgrzymkę. W autokar wjechała ciężarówka. [FOTO]

10/04/2014 08:06

Ciężarówka z naczepą wjechała w tył autokaru, którym młodzież III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży podróżowała do Częstochowy. Do wypadku doszło dziś rano na Trasie Toruńskiej w Warszawie. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Młodzież III LO w Łomży czterema autokarami dziś rano wyruszyła na pielgrzymkę maturzystów. Miejscem docelowym miała być Częstochowa.

Autokary dojechały tylko do Warszawy. W tunelu na Trasie Toruńskiej jeden z nich zderzył się z ciężarówką podzambrowskej firmy zajmującej się produkcją okien.

- Z pierwszych ustaleń policji wynika, że kierowca tira nie dostosował prędkości do warunków i uderzył w tył autobusu- relacjonuje rzecznik Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Autobus nie został uszkodzony tak mocno, jak ciężarówka. Kabina tira została prawie zupełnie zmiażdżona. Kierowcę samochodu trzeba było wyciąć z niej przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Reklama

Do szpitala zostało przewiezionych dwoje nastolatków podróżujących autobusem. Jak informują policjanci, uczniowie na szczęście doznali jedynie lekkich obrażeń. W cięższym stanie do szpitala trafił kierowca tira, ale jego życiu także nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czterech uczniów liceum w tej chwili przebywa w karetkach, na razie nie wiadomo jeszcze, czy zostaną hospitalizowani.

Pielgrzymka do Częstochowy nie będzie kontynuowana. Maturzyści po podstawieniu sprawnego autokaru, wrócą do Łomży. Na miejscu w kościele braci kapucynów odbędzie się Msza święta dla uczestników pielgrzymki.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości