Powrót do szkół od września 2021 - to główny postulat petycji Protestu Uczniowskiego, pod którą podpisało się ponad 400 tysięcy osób.
Przypomnijmy: Zgodnie z nowymi informacjami rządu, od 4 maja klasy 1-3 szkoły podstawowej wracają do nauki stacjonarnej, a już od 15 maja wprowadzona zostanie nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. Od 29 maja do nauki stacjonarnej mają wrócić wszyscy uczniowie.
Protest uczniowski: "Nie widzimy sensu wracać do szkoły na ostatnie resztki roku szkolnego"
Protest Uczniowski to grupa, która zebrała się za pośrednictwem mediów społecznościowych. 23 kwietnia uczniowie opublikowali petycję pod hasłem "Powrót do szkół od września 2021". Powstała ona jeszcze przed zapowiedziami dotyczącymi odmrażania edukacji.
"Sprzeciwiamy się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej i chcielibyśmy by nasz głos, głos wszystkich uczniów został i tym razem usłyszany oraz by została podjęta odpowiednia decyzja, o jaką prosimy. Nie mamy czasu, by znów wrócić do nauki stacjonarnej, ponieważ uczniowie chcą się skupić na nauce do egzaminu ósmoklasisty, a nie przejmowaniem się o liczbie zgonów i zachorowań w danym dniu. Dodatkowo uczniowie są zestresowani sprawdzaniem zeszytów, notatek lub że po powrocie będą musieli od nowa pisać sprawdziany w niepokoju i stresie. Petycja dotyczy również uczniów klas ponadpodstawowych" - czytamy.
W tym roku egzamin maturalny rozpocznie się 4 maja, a egzamin ósmoklasisty - 25 maja.
Pod petycją podpisało się już ponad 400 tysięcy osób.