Reklama

Uczniowie Wety zachęcali gimnazjalistów do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej

17/04/2015 05:45

We środę 15 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży odbył się festyn zorganizowany przez społeczność szkoły pod hasłem „Trzymaj formę". Oprócz gospodarzy wzięli w nim udział także uczniowie reprezentujący szkoły z terenu gminy i miasta Łomży. 

O znaczeniu prozdrowotnym przedsięwzięcia stanowiła obecność wójta gminy Łomża Piotra Kłysa oraz wybitnego sportowca, mistrza siatkówki plażowej - Grzegorza Fijałka.

Grupa młodzieży Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży pod opieką pani E. Jaroty i pani E. Karpińskiej-Siwek przedstawiła publicznie własnoręcznie wykonane rzeźby z owoców oraz warzyw, które są źródłem witamin i pożytecznych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu związków mineralnych. Estetycznie wykonane kompozycje wiosennych bukietów kwiatowych z papryki, cukinii, marchewki, rzodkiewek i cebuli oraz wyrzeźbione elementy: łabędź, kogucik, sowa, koszyczek wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników festynu.

Reklama

Wypowiedź mistrza sportu Grzegorza Fijałka dotycząca wysiłku fizycznego i płynącej stąd satysfakcji , umocniła uczniów Wety przygotowujących pokaz carvingu w przekonaniu, iż tylko zdrowe odżywianie i trening ciała mogą zagwarantować właściwy rozwój człowieka.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości