Reklama

Uczniowie z I LO w Łomży walczą o wycieczkę do Brukseli!

02/02/2025 07:54

Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość IV to akcja edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Polsce Wschodniej. Jej organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Zwieńczeniem akcji jest konkurs "Start-up na 5-tkę", którego główne zadanie polega na opracowaniu pomysłu na start-up. Przed ogromną szansą zwycięstwa w tej rywalizacji, a tym samym zdobycia wyjątkowej nagrody, stanęła grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego, trafiając do ścisłego grona finalistów przeprowadzonego konkursu. A mowa tutaj o możliwości wygrania wycieczki do Brukseli!

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Lekcji o Funduszach Europejskich jest przedsiębiorczość start-upowa oraz możliwości pozyskania wsparcia w tym obszarze, w szczególności z Funduszy Europejskich. Uczniowie, dzięki jej realizacji poznają korzyści z prowadzenia własnej firmy oraz uczą się jak zbudować pierwszy, uproszczony model biznesowy, co ma ich zachęcić do samodzielności i kreatywności w planowaniu własnej ścieżki zawodowej. 

Zwieńczeniem akcji jest konkurs "Start-up na 5-tkę", w którym mogli wziąć udział uczniowie pod opieką nauczyciela z klas, w których odbyły się lekcje. Zadanie konkursowe, polegało na opracowaniu pomysłu na start-up. Autorzy sześciu najlepszych pomysłów awansują do finału, gdzie podczas sesji pitchingowych przedstawiają swoje projekty przed gronem ekspertów. Nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do Brukseli.  

Reklama

I to o nią właśnie zawalczy trzech uczniów klasy 2D z I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Maksymilian Trawiński, Michał Karpiński oraz Aleksander Kamiński trafili bowiem do finału konkursu "Start-up na 5-tkę", a ich projekt „Interaktywny plecak modułowy" został wyróżniony spośród 52 zgłoszonych prac. 

Licealiści wymyślili plecak, który zmienia się w zależności od potrzeb użytkownika. Dzięki systemowi modułów „plug and play” każdy może dostosować go do swoich wymagań. Jest on idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych - ma możliwość rozbudowania i personalizacji, a dzięki dedykowanej aplikacji zyskuje jeszcze więcej funkcji. Jury zwróciło uwagę na projekt uczniów z I LO, gdyż łączy on funkcjonalność, elastyczność i nowoczesną technologię w jednym, unikalnym rozwiązaniu. 

Reklama

Finał konkursu "Start-up na 5-tkę" odbędzie się 26 marca 2025 roku w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. W drugim etapie młodzi innowatorzy będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły przed eksperckim jury, w skład którego wejdą specjaliści z branży przedsiębiorczości start-upowej. 

Trzymamy kciuki za zespół z I LO!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/02/2025 07:59
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości