23 maja br. w Białymstoku odbył się finał wojewódzki 46. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (BRD) dla uczniów szkół podstawowych /gr. II/. Miasto Łomża i powiat łomżyński reprezentowały dwie 3-osobowe drużyny: ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży i ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach. Eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.
Turniej składał się z 4 konkurencji: testu z przepisów ruchu drogowego i ze skrzyżowań, jazdy po miasteczku ruchu drogowego, sprawnościowego toru przeszkód i z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Patronat nad nim objęło min. Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
II miejsce drużynowo w województwie podlaskim zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olszynach w składzie: Amelia Rogalska, Kinga Rogińska, Jan Kozłowski i Patryk Sulkowski. Na III miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży w składzie: Dawid Konopka, Natan Zawojski i Adam Wójcik. W klasyfikacji indywidualnej III miejsce zdobyła Amelia Rogalska - uczennica klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej w Olszynach. Opiekunami grup byli: Stanisław Rółkowski, Magdalena Lewandowska /SP Olszyny/ i Arkadiusz Bałazy /SP9 Łomża/.
Wszystkim drużynom gratulujemy wspaniałych wyników. Sukces był możliwy dzięki zaangażowaniu uczniów oraz opiekunów w przygotowanie do turnieju, wielu godzinom spędzonym na ćwiczeniu konkurencji praktycznych – zwłaszcza z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i rozwiązywaniu testów.
W tym roku poziom wszystkich drużyn był bardzo wysoki. Startowało ich aż 12 - z całego województwa podlaskiego. Żeby znaleźć się na podium, trzeba było wykazać się wyjątkową wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Drużyny, które odniosły sukces w w/w turnieju są świetnymi znawcami zagadnień z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej i znakomicie sobie poradzą jako uczestnicy w środowisku drogowym.
Warto wspomnieć, że w trakcie podsumowania turnieju Stanisław Rółkowski ze Szkoły Podstawowej w Olszynach otrzymał odznakę honorową Polskiego Związku Motorowego za wieloletnią pracę w przygotowywaniu młodzieży do turniejów.