Reklama

Ulicami Zbójnej przeszedł orszak Trzech Króli [FOTO]

07/01/2026 08:02

Kolorowy korowód zgromadził licznie rodziny z dziećmi, którzy w kolorowych przebraniach i z chorągwiami przeszli ulicami Zbójnej do miejscowej parafii.

Gmina Zbójna włączyła się w obchody święta Trzech Króli. Podobnie jak w innych miastach orszak przeszedł ulicam miasta.

Wydarzenie rozpoczęło się inscenizacją sceny biblijnej w Gminnym Ośrodku Kultury, a następnie uczestnicy przeszli ulicami miejscowości do kościoła. W korowodzie wzięli udział mieszkańcy niosący chorągwie oraz ubrani w stroje tematyczne, w tym ludowe. Korowód był częścią lokalnych obchodów Święta Trzech Króli.

 

Źródło: UG Zbójna Aktualizacja: 07/01/2026 08:06
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości