W uroczystej sesji Rady Miejskiej, która z okazji 90-lecia Diecezji Łomżyńskiej zorganizowana została wyjątkowo w Muzeum Diecezjalnym w Łomży, uczestniczyły władze miasta, diecezji, służby mundurowe i goście. Sesja była przez nasz portal transmitowana na żywo, a tych, którzy nie mieli okazji jej śledzić, zapraszamy do obejrzenia retransmisji.
Jedynym "roboczym" punktem dzisiejszej sesji było nadanie jednej z ulic imienia biskupa Stanisława Kostki Łukomskiego. Nazwana tak została ulica łącząca ul. Szosa Zambrowska z ulicą Wąska (dojazd do Kościoła p/w św. Andrzeja Boboli).
Uroczysta sesja to jednak nie tylko krótkie uchwalenie nazwy ulicy. Przed rozpoczęciem sesji rozbrzmiał hejnał miasta, następnie uczestnicy wysłuchali hymnu "Gaude Mater Polonia", po którym referat "90 lat Diecezji Łomżyńskiej. Biskup Niezłomny Stanisław Kostka Łukomski" wygłosił bp Tadeusz Bronakowski.
W dalszej kolejności miało miejsce okolicznościowe wystąpienie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, po czym radni przez aklamację podjęli odpowiednią uchwałę.
Po wszystkim głos zabrał jeszcze Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski i nastąpiło zamknięcie uroczystej sesji Rady Miejskiej.
Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z uroczystej sesji Rady Miejskiej oraz galerii zdjęć z tego wydarzenia.