Reklama

Uroczystość Złotych Godów w Hali Kultury [FOTO]

18/11/2023 17:34

W łomżyńskiej Hali Kultury na Starym Rynku odbyła się uroczystość Złotych Godów. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrało dziś 20 par. Osoby, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim otrzymały odznaczenia od prezydenta Łomży - Mariusza Chrzanowskiego.

W dzisiejszej uroczystości Złotych Godów wzięło udział 20 par, które zawarły związek małżeński w 1973 r. W tak ważnym dla nich wydarzeniu towarzyszyły im dzieci, wnuki, a także zaproszeni goście.

- Złote Gody to piękna uroczystość. Uroczystość spośród wielu w ciągu roku, w których mam zaszczyt uczestniczyć jako prezydent miasta. Gratuluję Państwu, bo jesteście dla młodego pokolenia przykładem - przykładem tego, że miłość może trwać wieki. (...) Miłość to próba przezwyciężenia trudności, smutku, próba dzielenia się tym co nas boli i próba rozwiązywania wspólnie problemu, bo takie jest życie. Państwo dla mnie i dla mojego pokolenia jesteście przykładem i chcemy o tym mówić, chcemy Państwa też pokazywać jako wzór miłości i przykładu dla innych - powiedział prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski. 

Reklama

W dzisiejszej uroczystości Złotych Godów medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczono następujące pary:

  • Janina i Ryszard Biaduń
  • Barbara Danuta i Henryk Białowąs
  • Jolanta i Andrzej Boguscy
  • Małgorzata i Janusz Chodniccy
  • Jadwiga i Edward Czarneccy
  • Zofia i Józef Czyżowie
  • Stanisława i Janusz Franciszek Dąbrowscy
  • Teresa i Józef Dąbrowscy
  • Bożena i Józef Drewnowscy
  • Teresa i Andrzej Antoni Durczyńscy
  • Bożena i Tadeusz Dzięgielewscy
  • Ewa i Jerzy Filonowie
  • Helena i Witold Gaccy
  • Bożena i Tadeusz Gierwatowscy
  • Halina i Zdzisław Gomoliszkowie
  • Irena i Edward Góralczykowie
  • Barbara i Józef Górscy
  • Alicja i Tadeusz Grabińscy
  • Joanna i Edmund Grabowscy
  • Janina i Piotr Macko
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości