W łomżyńskiej Hali Kultury na Starym Rynku odbyła się uroczystość Złotych Godów. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrało dziś 20 par. Osoby, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim otrzymały odznaczenia od prezydenta Łomży - Mariusza Chrzanowskiego.
W dzisiejszej uroczystości Złotych Godów wzięło udział 20 par, które zawarły związek małżeński w 1973 r. W tak ważnym dla nich wydarzeniu towarzyszyły im dzieci, wnuki, a także zaproszeni goście.
- Złote Gody to piękna uroczystość. Uroczystość spośród wielu w ciągu roku, w których mam zaszczyt uczestniczyć jako prezydent miasta. Gratuluję Państwu, bo jesteście dla młodego pokolenia przykładem - przykładem tego, że miłość może trwać wieki. (...) Miłość to próba przezwyciężenia trudności, smutku, próba dzielenia się tym co nas boli i próba rozwiązywania wspólnie problemu, bo takie jest życie. Państwo dla mnie i dla mojego pokolenia jesteście przykładem i chcemy o tym mówić, chcemy Państwa też pokazywać jako wzór miłości i przykładu dla innych - powiedział prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.
Reklama
W dzisiejszej uroczystości Złotych Godów medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczono następujące pary: