Uwaga, jest decyzja biskupa łomżyńskiego w sprawie dyspensy na najbliższy piątek

13/08/2024 16:27

16 sierpnia, czyli w najbliższy piątek, będzie można jeść mięso. Biskup łomżyński Janusz Stepnowski udzielił wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także osobom tymczasowo znajdującym się na jej obszarze dyspensy.

W czwartek 15 sierpnia obchodzona będzie podwójna uroczystość państwowo-kościelna: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego. W dzień ten rozpocznie się także ostatni w te wakacje długi weekend, zachęcający do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski podjął decyzję odnośnie dyspensy dla wiernych na kolejny dzień letniego długiego weekendu, czyli piątek 16 sierpnia. Została ona udzielona.

Mając na względzie, że piątek 16 sierpnia br. przypadający po Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, sprzyja organizowaniu rodzinnych spotkań, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.  Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności - + Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/08/2024 08:35

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości