Reklama

W dwa dni chcą zewangelizować miasto. Wolontariusze wyszli na ulice.

13/06/2014 15:41

Blisko sześćset osób, głównie młodych i zaangażowanych w ruchy religijne, wyruszyło rozmawiać z mieszkańcami Łomży o Bogu. To początek dwudniowej ewangelizacji miasta. Dziś ewangelizatorów można spotkać na ulicach, jutro będzie ich można przyjąć we własnym mieszkaniu.

- Chcemy dotrzeć do katolików, którzy utracili smak wiary- mówi ks. Jacek Czaplicki, koordynator akcji ewangelizacyjnej. -  W Łomży tylko trzy na dziesięć ochrzczonych osób chodzi w niedzielę do kościoła.

Jak zapewniają organizatorzy akcji, w ewangelizacji nie chodzi jednak o "poprawienie statystyk". Młodzi ewangelizatorzy, zwykle wywodzący się z ruchów i wspólnot kościelnych, chcą podzielić się z łomżyniakami własnym doświadczeniem Boga.

-  Tego nikt nie zaneguje. Kiedy opowiadam o sobie, o swoich doświadczeniach, nikt nie może powiedzieć: "to nieprawda". Dlatego tak ważna jest próba opowiedzenia o własnej relacji z Chrystusem- opowiada Dorota Andrzejewska z Ruchu Światło- Życie.

Reklama

Dziś wolontariusze próbują rozmawiać z łomżyniakami spotkanymi na ulicy, jutro z tym samym przekazem będą pukać do łomżyniaków, przez całe popołudnie chodząc od drzwi do drzwi mieszkań.

Dwudniową akcję ewangelizacyjną w sobotę o godz. 18.30 zakończy koncert na placu przed kościołem pw. Krzyża Świętego. W czasie jego trwania będzie można porozmawiać z członkami różnych wspólnot kościelnych, kapłanami i skorzystać z możliwości spowiedzi.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości