Reklama

W Jeziorku powstało lądowisko z hangarem [FOTO]

30/05/2023 18:42

Samoloty ultralekkie, wiatrakowce, paralotnie i motolotnie mogą lądować w Jeziorku koło Łomży. W miniony weekend odbyło się otwarcie hangaru i pasa startowego.

Startowisko znajduje się na terenie pól przy wjeździe do Jeziorka od strony Piątnicy. Pas ma długość 700 metrów.

- W Łomży nie mogliśmy pozyskać terenu, udało się w jeziorku kupić od rolników w sumie 12 hektarów i te 12 hektarów jest przeznaczone na startowisko-lądowisko – mówi Jarosław Adamski ze stowarzyszenia FlySport i właściciel Metal Technik. - Jest to wystarczająco i pod ultralighty, wiatrakowce, paralotnie i motolotnie.

Wraz z otwarciem lądowiska otwarty został też znajdujący się tuż obok hangar, gdzie docelowo przechowywany ma być sprzęt lotniczy.

Reklama

- Chcemy, żeby towarzystwo lotnicze gdzieś mogło się skupić, żebyśmy mogli naszą ziemię promować w Polsce  - dodaje Jarosław Adamski.

Pierwsi piloci mogli wystartować i wylądować w Jeziorku w miniony weekend. Wśród obecnych byli goście m.in. z Krakowa, Kielc, Wrocławia, Krasnegostawu, Chełma, a nawet z Niemiec.  W przyszłości obiekt ma być otwarty nie tylko dla pilotów, ale także dla zainteresowanych lotnictwem mieszkańców naszego regionu.

Członkowie stowarzyszenia FlySport w środku hangaru

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości