Reklama

W Konarzycach odbyło się spotkanie z mieszkańcami ws. obwodnicy [VIDEO i FOTO]

14/08/2018 04:45

- Zaśniecie, obudzicie się i będziecie mieli nową drogę - powiedział mieszkańcom Konarzyc Józef Władysław Sulima - Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Na zorganizowanym przez Wójta Gminy Łomża zebraniu, oprócz mieszkańców pojawili się zaproszeni przedstawiciele władz województwa oraz wykonawcy - firmy Budimex. Szczególny nacisk położono na kwestie odszkodowań.

- Zaśniecie, obudzicie się i będziecie mieli nową drogę - powiedział mieszkańcom Konarzyc Józef Władysław Sulima - Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Na zorganizowanym przez Wójta Gminy Łomża zebraniu, oprócz mieszkańców pojawili się zaproszeni przedstawiciele władz województwa oraz wykonawcy - firmy Budimex. Szczególny nacisk położono na kwestie odszkodowań.

Budowa obwodnicy Konarzyc łączy się z koniecznością przejęcia gruntów, będących własnością prywatną i to właśnie na kwestie wywłaszczeń postanowiono szczególnie zwrócić uwagę podczas spotkania. Omówiona zostało zagadnienie wypłat odszkodowań za działki, które znajdują się na terenie inwestycji tj. sposób ustalania ich wysokości oraz przebieg całej procedury.
Na spotkaniu podkreślono, jak ważna jest poprawność danych w ewidencji gruntów i księgach wieczystych. Zalecane jest zaktualizowanie danych obecnych właścicieli nieruchomości, aby uniknąć problemów natury administracyjnej.

Reklama

- Wojewoda rozpatrując wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację, będzie opierał się na informacjach zawartych w katastrze nieruchomości - przekazuje Elżbieta Lesiak - kierownik Wydziału Nieruchomości i Geodezji Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ponadto, należy pamiętać, aby nie odbierać pism adresowanych do osób zmarłych. Już przy pierwszej próbie doręczenia takiego pisma, powinno zaznaczyć się, że adresat nie żyje. Odbiór takiego pisma może spowodować szereg problemów administracyjnych, które w sposób znaczny mogą opóźnić wypłatę należnego odszkodowania.

Reklama

- Jeśli ktoś zmarł, nie są uregulowane prawa spadkowe, proszę nie odbierać tych korespondencji, bo w przypadku kiedy pan Wojewoda nie będzie miał wiedzy, bo ta wiedza nie jest zawsze ujawniona, ani w ewidencji gruntów czy też w księgach wieczystych i zostanie wydana decyzja odszkodowawcza, ta decyzja będzie zawierać w sobie wadę powodującą jej nieważność - alarmuje Elżbieta Lesiak. - Aby uniknąć takich przypadków bardzo proszę państwa o zaktualizowanie informacji zawartych w katastrze nieruchomości i w księgach wieczystych - dodaje.

Na chwilę obecną nie jest znany termin rozpoczęcia budowy, W poniedziałek (18.08) złożony został wniosek do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego o wydanie decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej.

Reklama

- Dzisiaj został złożony wniosek o ZRID a Urząd, kiedy wyda decyzję, wtedy tak naprawdę będziemy mogli dopiero ruszyć z budową - mówi Piotr Piotrowski z Biura Projektowego firmy Budimex.

Mimo, iż Gmina Łomża nie jest inwestorem tego zadania, przygotowana została dla zainteresowanych specjalna broszura informacyjna "Obwodnica Konarzyc - co każdy właściciel wiedzieć powinien". Zawiera ona informacje pomocne dla mieszkańców m.in. opis procedury administracyjnej związanej z wypłatą odszkodowań, ale także obowiązki właścicieli dotyczące zapewnienia poprawności danych w katastrze nieruchomości. "Pracownicy Urzędu Gminy Łomża będą służyli pomocą w możliwie najszerszym zakresie ze względu na dobro Mieszkańców Naszej Gminy" - czytamy w broszurce.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości