Nowa sieć supermarketów MILA zastąpi w Łomży dotychczasowe dwa sklepu sieci POLOmarket. Nie ma w tym fakcie nawet cienia przypadku. Właścicielem nowej sieci handlowej jest bowiem Artur Kasner, współzałożyciel wszystkim znanych POLOmarketów. Nowa sieć, oprócz przejęcia dużej części POLOmarketów, planuje otwierać 30 sklepów rocznie.
Marka MILA należy do spółki market-Detal posiadającej wieloletnie doświadczenie w budowaniu biznesu w handlu detalicznym. Obecnie na terenie całego kraju działa 167 sklepów. Obecnie w łomżyńskich sklepach POLO trwa rebranding, a ich pracownicy są na wypowiedzeniach umów o pracę. 17 stycznia nastąpić ma otwarcie nowej tych sklepów pod nową marką, a pracownicy mają podpisać umowy już z nowym pracodawcą.
- Supermarkety MILA oferują bogaty asortyment świeżych warzyw i owoców, pachnących wędlin i mięs, różnorodnych serów oraz pysznych ciast - takich, jak z cukierni. Oprócz wyjątkowej oferty i wysokiej jakości znajdziesz u Nas produkty regionalne i zdrowe. Stawiamy na rzetelną, przyjazną i miłą obsługę. Stąd Nasze hasło: "Zakupy, aż miło!", które jest między innymi Naszym zobowiązaniem wobec Was - Klientów. - dowiadujemy się z materiałów promocyjnych sieci MILA.
Nowa marka MILA ma być odpowiedzią na zmieniające się zwyczaje zakupowe Polaków - w sklepach znajdziemy odpowiedni asortyment, tak aby móc kupić wszystko w jednym miejscu. W 170 sklepach obecnie pracuje ok. 5500 pracowników, a liczba ta będzie rosnąć wraz z rozrostem sieci. W Łomży otwarte zostaną dwa sklepy MILA, w miejsce dotychczas funkcjonujących POLOmarketów. Jeden przy ul. Wyszyńskiego i drugi, zupełnie nowy sklep przy ul. Wojska Polskiego.