Boskie Liturgie będą kontynuowane na mocy porozumienia Diecezji Łomżyńskiej i Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej - informują dziś (25.05) miejscy urzędnicy. Najbliższa msza odbędzie się w niedzielę – 29 maja.
Boskie Liturgie będą odprawiane w Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 136B
"Jak przekazuje Prawosławna Diecezja Białostocko-Gdańska, Boskie Liturgie są skierowane do prawosławnych mieszkańców z Łomży i okolic oraz uchodźców z Ukrainy. Wszystkie będą rozpoczynały się o godz. 10.00, wcześniej wierni mogą przystąpić do spowiedzi, a następnie komunii świętej" - czytamy w komunikacie Ratusza.
Harmonogram prawosławnych nabożeństw w Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Łomży: 29 maja, 12 czerwca (Pięściesiatnica), 26 czerwca, 17 lipca, 7 sierpnia (św. Anny), 28 sierpnia (Zaśnięcie Najświętszej Bogarodzicy).
W Łomży odbyły się do tej pory dwa prawosławne nabożeństwa, w tym jedno Paschalne. W ich trakcie wzniesiono również modlitwy o pokój na Ukrainie, a także za wszystkie ofiary wojny.
Źródlo: UM Łomża / oprac. mylomza