10 października w parafii Bożego Ciała odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych, których ciała nie zostały odebrane ze szpitali znajdujących się na terenie naszej diecezji, bądź rodzice pozostawili je świadomie, aby zostały pochowane w Grobach Dzieci Utraconych.
Pogrzeby dzieci utraconych odbędą się łącznie w siedmiu miastach naszej diecezji:
" Zapraszamy na tę uroczystość Wszystkich, którzy chcą pożegnać Dzieci zmarłe przed narodzeniem oraz wesprzeć ich rodziców." - czytamy w komunikacie kurii.
Informacja ma zostać przekazana wiernym w ogłoszeniach duszpasterskich w niedzielę 4 października br., w dekanatach oraz w parafiach: Grajewa, Kolna, Łomży, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowa i Zambrowa.
Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest 15 października. W całej Polsce sprawowane są wtedy msze święte, modlitwy w intencji dzieci, symboliczne pochówki i wykłady psychoterapeutów. Tego dnia myślimy o dzieciach zmarłych przed swoimi narodzinami i modlimy się za ich rodziców przeżywających ból i żałobę.