Prawdopodobnie już od lipca we wszystkich marketach sieci Biedronka za zakupy będzie można płacić kartą. Transakcje ma obsługiwać bank Pekao. Ruch właścicieli sieci ma poprawić wyniki sprzedażowe marketu. W ostatnim czasie przychody Biedronki rosną bowiem znacznie wolniej.
Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, termin wyznaczony przez szefostwo Biedronki nie jest przypadkowy. 1. lipca w życie wchodzi bowiem ustawa obniżająca maksymalną wysokość prowizji od transakcji bezgotówkowych do 0,5 proc. kwoty zakupów. W tej chwili to 1,3 proc.- najwyższa stawka w Europie (i tak obniżona w ubiegłym roku z 1,6 proc.).
Płatności bezgotówkowe w Biedronce prawdopodobnie będzie obsługiwał bank Pekao. Mają zostać wprowadzone od lipca i w ciągu trzech miesięcy objąć wszystkie markety sieci Jeronimo Martins.
Zdaniem analityków, możliwość płacenia kartą może poprawić wynik finansowy Biedronki. Przychody sieci za ostatni rok zwiększyły się tylko o 15 proc. podczas gdy w poprzednich latach Biedronka notowała wzrost ponad 20-procentowy.