Reklama

W nocy i w skupieniu. Mają do pokonania kilkadziesiąt kilometrów [FOTO]

31/03/2023 23:20

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wydarzenie ogólnopolskie. W Łomży wierni wyruszyli tym razem z dwóch parafii. Wyjście poprzedziła msza święta w kościele pw. św. Andrzeja Boboli i Krzyża Świętego.

Pokonać trzeba trasę długości przynajmniej 21 kilometrów nocą. Uczestnicy idą samotnie lub w kilkuosobowych grupach, w milczeniu, które sprzyja modlitwie i przemyśleniom. 

Około osiemdziesięciu osób wyruszyło na Ekstremalną Drogę Krzyżową z parafii pw. Krzyża Świętego. 21-kilometrowa trasa jest urokliwa, w większości wiedzie z dala od zabudowań i sprzyja kontemplacji.

Z parafii św. Andrzeja Boboli w Łomży Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszyła już po raz dziewiąty. Pątnicy podczas nocnej wędrówki będą odczuwać ból, zmęczenie, chłód, ale o to właśnie chodzi - ma być ekstremalnie. Do wyboru były dwie trasy 30 i 41-kilometrowa - przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie, gotowych na duży wysiłek. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości