Już niebawem mieszkańcy Łomży będą mogli skorzystać z pierwszego w naszym mieście parkletu, czyli służącej wypoczynkowi drewnianej konstrukcji wzbogaconej zielenią - przekazują miejscy urzędnicy.
Parklet ma być wyposażony w siedziska, stolik oraz donice z zielenią. Będzie to miejsce do odpoczynku, a zamontowany stolik pozwoli na rozstawienie napojów czy konsumpcję posiłku w trakcie spaceru
Z założenia parklet jest miejscowym poszerzeniem przestrzeni dla pieszych, które wprowadza się głównie na ulicach zdominowanych przez samochody. W przypadku Łomży konstrukcja pojawi się jednak na terenie Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma.
/zdj. ilustracyjne/