11 listopada o godz. 11:00 zabiją dzwony kościelne we wszystkich parafiach Diecezji Łomżńskiej. Polecenie w tej sprawie wydał biskup Janusz Stepnowski.
Polecenie ma związek ze zbliżającą się 102. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.
"Będzie to symboliczny wyraz naszego diecezjalnego dziękczynienia za odzyskanie niepodległości, która została wywalczona nie tylko zbrojnie, ale także poprzez pracę, kulturę, sztukę, modlitwę wielu szlachetnych, mądrych i kochających Ojczyznę ludzi. Całe to duchowe dziedzictwo składa się na naszą polską tożsamość. Przyłączmy się w ten sposób do obchodów Narodowego Święta i uczcijmy niepodległą Ojczyznę w ufnym zawierzeniu Bogu Jej losów na kolejne wieki" - czytamy w komunikacie biskupa Janusza Stepnowskiego.
Reklama
Pasterz diecezji zachęca wszystkich kapłanów oraz diecezjan do modlitwy za Ojczyznę, a także do dziękczynienia Bogu za opiekę Opatrzności Bożej nad naszym krajem.