Reklama

W środę zabiją dzwony we wszystkich parafiach

09/11/2020 08:37

11 listopada o godz. 11:00 zabiją dzwony kościelne we wszystkich parafiach Diecezji Łomżńskiej. Polecenie w tej sprawie wydał biskup Janusz Stepnowski.

Polecenie ma związek ze zbliżającą się 102. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

"Będzie to  symboliczny wyraz naszego diecezjalnego dziękczynienia za odzyskanie niepodległości, która została wywalczona nie tylko zbrojnie, ale także poprzez pracę, kulturę, sztukę, modlitwę wielu szlachetnych, mądrych i kochających  Ojczyznę ludzi. Całe to duchowe dziedzictwo składa się na naszą polską tożsamość. Przyłączmy się w ten sposób do obchodów Narodowego Święta i uczcijmy niepodległą Ojczyznę  w ufnym zawierzeniu  Bogu Jej losów na kolejne wieki" - czytamy w komunikacie biskupa Janusza Stepnowskiego.

Reklama

Pasterz diecezji zachęca wszystkich kapłanów oraz diecezjan do modlitwy za Ojczyznę, a także do dziękczynienia Bogu za opiekę Opatrzności Bożej nad naszym krajem.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości