W Łomży rozpoczął się 34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka", podczas którego mieszkańcy naszego miasta będą mogli obejrzeć 25 spektakli, w tym 9 jako plenerowe wydarzenia towarzyszące. Organizowane przez Teatr Lalki i Aktora wydarzenie potrwa do niedzieli 13 czerwca.
– Ten festiwal na pewno będzie inny. Ma to związek z sytuacją epidemiologoiczną. Wiele zespołów teatralnych z zagranicy nie może być z nami, więc ta formuła hybrydowa jest czymś nowym, co my jako jury będziemy testować. Będziemy zwracać uwagę na rzetelność teatralną, temat, przeprowadzoną myśl w spektaklu, to w jaki sposób jest on zrealizowany – powiedziała przewodnicząca jury Joanna Gerigk.
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, że Festiwal jest wielkim świętem i ucztą, podczas której można delektować się sztuką najwyższych lotów.
– Niezmiernie się cieszę, że organizatorzy „Walizki”, mimo różnego rodzaju obostrzeń, są tak zdeterminowani, żeby jak najwięcej tej sztuki teatralnej nam przekazywać. Mam nadzieję, że mieszkańcy bardzo aktywnie wezmą udział w spektaklach plenerowych, do czego serdecznie zapraszam, bo są to niezwykle ciekawe wydarzenia – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski oficjalnie otwierając Festiwal.
Na spektakle konkursowe obowiązują bezpłatne wejściówki, które są dostępne w Biurze Organizacji Widowni – tel. 86 216 31 93. Wstęp na wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest TUTAJ
