Reklama

"Walizka" już otwarta [FOTO]

10/06/2021 12:00

W Łomży rozpoczął się 34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka", podczas którego mieszkańcy naszego miasta będą mogli obejrzeć 25 spektakli, w tym 9 jako plenerowe wydarzenia towarzyszące. Organizowane przez Teatr Lalki i Aktora wydarzenie potrwa do niedzieli 13 czerwca.

– Ten festiwal na pewno będzie inny. Ma to związek z sytuacją epidemiologoiczną. Wiele zespołów teatralnych z zagranicy nie może być z nami, więc ta formuła hybrydowa jest czymś nowym, co my  jako jury będziemy testować. Będziemy zwracać uwagę na rzetelność teatralną, temat, przeprowadzoną myśl w spektaklu, to w jaki sposób jest on zrealizowany – powiedziała przewodnicząca jury Joanna Gerigk.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, że Festiwal jest wielkim świętem i ucztą, podczas której można delektować się sztuką najwyższych lotów.

Reklama

– Niezmiernie się cieszę, że organizatorzy „Walizki”, mimo różnego rodzaju obostrzeń, są tak zdeterminowani, żeby jak najwięcej tej sztuki teatralnej nam przekazywać. Mam nadzieję, że mieszkańcy bardzo aktywnie wezmą udział w spektaklach plenerowych, do czego serdecznie zapraszam, bo są to niezwykle ciekawe wydarzenia  – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski oficjalnie otwierając Festiwal.

Na spektakle konkursowe obowiązują bezpłatne wejściówki, które są dostępne w Biurze Organizacji Widowni – tel. 86 216 31 93. Wstęp na wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest TUTAJ

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości