Reklama

Walizka już otwarta! Rozpoczął się wielki teatralny festiwal w Łomży [FOTO]

06/06/2018 09:47

Otwarcia już 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka dokonał dziś w Teatrze Lalki i Aktora prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Łomża stanie się sceną dla spektakli konkursowych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Islandii, Łotwy, Niemiec, Włoch, Iranu, Ukrainy, Czech, Rosji i Białorusi.

W dniach 6 – 9 czerwca nasze miasto przeobrazi się w teatralną stolicę Polski. Na jednym z najważniejszych, a zarazem prestiżowych festiwalów małych form teatralnych w Europie odbędzie się w tym roku aż 18 spektakli. Jak co edycję część sztuk wystawiana będzie na łomżyńskim Starym Rynku.

Oprócz placu obok Miejskiego Ratusza przedstawienia teatralne odbędą się na deskach Teatru Lalki i Aktora w Łomży, w Centrum Kultury przy szkołach katolickich oraz na terenie frontonu Katedry św. Michała Archanioła, oraz na ul. Farnej.

Reklama

Myślą przewodnią tegorocznej edycji festiwalu są przemiany dokonujące się we współczesnym świecie teatrów lalek. Podejmowana tematyka jest poważna i dotycząca współczesnych ludzi. Tak, więc teatralna sztuka lalkarstwa nie powinna być kojarzona tylko z przedstawieniami skierowanymi do dzieci.

Przez cały dzień Łomży będą towarzyszyć popisy aktorów w różnych miejscach. Od godziny 17.00 mieszkańcy miasta będą mieli okazję obejrzeć wystawę „Nienasycenie i Lalki. Człowiek faustyczny w Teatrze Rajmunda Strzeleckiego” w Galerii pod Arkadami. Zaś, o 21.00 na Starym Rynku zostanie wystawiona sztuka pt. „Silence. Cisza w Troi” na Starym Rynku.

Reklama

Zapraszamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w festiwalu!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości