Reklama

"Walizka" wystartowała. Mieszkańcy Łomży mogą spotkać się z teatrem [VIDEO i FOTO]

04/09/2020 08:01

Wystawą "Walizka Art Festiwal" rozpoczęły się 33. Spotkania Teatralne "Walizka - Moje Miasto". Epidemia koronawirusa wymusiła przystosowanie tegorocznej edycji znanego wszystkim festiwalu do zupełnie nowej sytuacji.

- Ten festiwal się różni w zasadzie wszystkim. Dlatego, że jest zmieniona formuła, że ten festiwal jest festiwalem teatrów ulicznych, że spektakle nie odbywają się w pomieszczeniach zamkniętych, a więc salach teatralnych, że nie ma konkursu, że nie ma nagród - mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży. - Jest to spotkanie publiczności z twórcami i myślę, że to też jest bardzo istotne, że ten festiwal, nam, ludziom, daje też jakąś taką nadzieję, że nastąpią normalne jeszcze czasy.

Spotkania z teatrem wystartowały wczoraj. Pierwszy spektakl w ramach tegorocznej "Walizki" rozpoczął się po godz. 17:00 na ulicy Długiej, gdzie swoje umiejętności zaprezentował Teatr Muzikanty. Była to szalona lekcja muzyki na kilkanaście instrumentów. Przy okazji prowadzenia audycji muzykanci przechodzili od starochińskich melodii ludowych przez światowy folk, europejską muzykę klasyczną, jazz i hity dwudziestowiecznej muzyki rozrywkowej, aż po najnowsze dokonania rynku muzycznego. 

Reklama

Niedługo później przed łomżyńską publicznością wystąpił Teatr Migro, który zaprezentował poetycko-filozoficzną opowieść o wędrówce i historii Romów. Osią narracyjną przedstawienia była muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

33. Spotkania Teatralne "Walizka - Moje Miasto" potrwają do niedzieli. W zamierzeniu mają być one prezentacją interesujących spektakli tworzonych poza nurtem instytucjonalnym przez artystów, którzy pokazują znaczenie współczesnego teatru ulicznego i współczesnego teatru lalkowego w kreowaniu przestrzeni i jej kolorytu. Przedstawienia odbywać się będą na ulicach, w parkach, na placach miasta, przy katedrze, na dziedzińcu Kościoła o. Kapucynów oraz w Galerii Veneda.

Reklama

W piątek o godz. 16:00 w Galerii Veneda wystąpi Teatr Nemno (Czerwony Kapturek), a o godz. 20:30 na dziedzińcu Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów autorski spektakl zaprezentuje Teatr Ognia i Papieru.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości