Niewiele inicjatyw tak pobudza aktywność mieszkańców Łomży, jak głosowanie na projekty złożone w ramach budżetu obywatelskiego. Przez dwa dni do ratusza napłynęło 371 głosów, dziś z urny i skrzynki mailowej odbierane są kolejne.
Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek, 12. maja.
- Z urny ustawionej w holu ratusza wyjęto łącznie 173 karty do głosowania. Natomiast przez Internet (...) przesłano nam 198 wypełnionych kart do głosowania- podaje rzecznik prezydenta Anna Sobocińska zaznaczając, że to dane zebrane dziś o godz. 8.00. Kolejne głosy cały czas do ratusza wpływają.
Na razie urzędnicy nie weryfikują ich ważności, ani nie sprawdzają, który z 28 zgłoszonych projektów "prowadzi". Podliczenie ogólnej liczby kart wskazuje jednak na ogromne zainteresowanie i uaktywnienie łomżyniaków.
Głosowanie na projekty trwa do 26. maja. Swoje zdanie można wyrazić tradycyjnie, wypełniając kartę do głosowania i wrzucając ją do urny w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży. Pobraną ze strony www.lomza.pl i zeskanowaną kartę można też wysłać e-mailowo na adres: budzetobywatelski@um.lomza.pl. Najwygodniejszą formą jest oddanie głosu internetowo: http://konsultujesz.lomza.eu/index.php?option=com_breezingforms&view=form&Itemid=210.