Paweł Zalewski, wiceminister obrony narodowej, poseł Trzeciej Drogi odwiedził wczoraj Łomżę. Celem jego wizyty było spotkanie z uczniami klas mundurowych z Zespołu Szkół Akademickich. Zarówno sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, jak i uczniowie byli niezwykle zadowoleni ze zorganizowanego wykładu, który finalnie okazał się być otwartą debatą.
Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami Paweł Zalewski pojawił się dzisiaj rano w auli Zespołu Szkół Akademickich MANS. Czekali tam już na niego - w dość licznym gronie przedstawiciele młodzieży, a dokładnie uczniowie klas mundurowych, którzy przejawiali ogromną chęć do wysłuchania wykładu wiceministra obrony narodowej. Tematyka jego przemówienia była dość łatwa do przewidzenia, a jej aktualność idąca w parze z zainteresowaniami uczniów uczyniła wykład otwartą dyskusją. Paweł Zalewski nie krył zadowolenia z takiego obrotu sprawy, mówiąc:
Rozmawialiśmy o rzeczach najważniejszych: o służbie, o bezpieczeństwie państwa, o tym na czym polega dzisiejsza polityka obronna. I to była rozmowa z młodymi ludźmi, którzy zadawali pytania, którzy interesowali się sytuacją, którzy zadawali pytania bardzo poważne dotyczące sytuacji międzynarodowej, zagrożenia ze strony Rosji.
Reklama
Przedstawiciele młodzieży z dużym skupieniem i uwagą wsłuchiwali się w słowa wiceministra i wyjątkowo aktywnie brali udział w spotkaniu. Dzięki zaplanowanej wizycie bardzo merytorycznego gościa mogli oni nie tylko poszerzyć swoje horyzonty myślowe, ale także zweryfikować posiadaną wiedzę zwłaszcza w zakresie obronności naszego kraju. Wiceminister Paweł Zalewski zapewnił uczniów klas mundurowych, że polskie władze reagują odpowiednio do poziomu ewentualnego zagrożenia i czynią Polskę bezpieczną dla wszystkich jej obywateli.
Jesteśmy przygotowania na taki moment i w takim stanie w jakim istnieje potencjalne zagrożenie – podsumował Zalewski.
Reklama
Warto wspomnieć, że aktualny wiceminister obrony narodowej jest tzw. „jedynką” na liście Komitetu Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe w zbliżających się wyborach europejskich 2024.