Reklama

Więcej koncesji na alkohol dopiero we wrześniu?

07/07/2020 07:53

Do Rady Miejskiej Łomży trafił wniosek o zmianę uchwały z 2018 roku w sprawie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Miasta Łomża. Tematem tym radni mieli zająć się na najbliższej sesji, zaplanowanej na czwartek 9 lipca. Według naszych informacji, uchwała tego dnia nie będzie procedowana.

Wniosek do Rady Miejskiej skierował zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski. Przedstawiona propozycja zakłada zwiększenie liczby zezwoleń przeznaczonych na sprzedaż napojów alkoholowych do spożycia poza miejscem sprzedaży, czyli w sklepach, z 50 do 70, zarówno w przypadku grupy alkoholi powyżej 4,5% do 18% (z wyjątkiem piwa) oraz w grupie zawierającej powyżej 18% alkoholu. W uzasadnieniu do projektu uchwały możemy przeczytać, że od 2008 roku poszerzyły się granice dotychczasowych osiedli i powstały nowe, powodując zwiększenie się zapotrzebowania na różne usługi, w tym sprzedaż napojów alkoholowych, co ma swoje odzwierciedlenie m.in. w ilości wniosków składanych przez przedsiębiorców lokujących swoje sklepy w nowych lokalizacjach. Uchwała miała wejść w życie jeszcze w tym miesiącu.


Jak się dowiedzieliśmy, na najbliższej sesji nie będzie ona jednak procedowana. Przyczyną ma być konieczność dopracowania kwestii regulujących sprzedaż napojów alkoholowych w mieście, m.in. w kontekście funkcjonowania klubokawiarni w Hali Kultury na Starym Rynku. Powodem może być również planowana na czwartek wizyta w województwie podlaskim ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. To prezes partii Solidarna Polska, której szefem łomżyńskich struktur jest zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski. Temat zmiany liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych ma powrócić dopiero na sesji wrześniowej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości