Tradycyjnie już Wielką Galę wieńczącą tegoroczny XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża zorganizowano w parku Muzeum Przyrody w Drozdowie i tradycyjnie chętnych do wysłuchania wspaniałego koncertu nie brakowało. Nawet zmienna pogoda nie była w stanie zepsuć tego święta.
"Wielka gala w pałacu" była ogromnym koncertem w wykonaniu kilkudziesięciu artystów zaproszonych do tegorocznego Festiwalu. Udała się znakomicie i nie mogło być inaczej, bo występowali przecież sami wybitni wokaliści i instrumentaliści zaproszeni przez dyrektora artystycznego Festiwalu Jacka Szymańskiego.
Zgromadzona publiczność mogła po raz ostatni w tegorocznym Festiwalu wysłuchać ponad 20 utworów. Wsród nich m.in. takie jak aria Zuzanny z IV aktu "Wesela Figara" czy aria Figara z I aktu tej samej opery, walc Musette z II aktu opery "Cyganeria" ale także choćby fragmenty "Skrzypka na dachu". Było to takie podsumowanie poprzedzających galę dziewięciu festiwalowych dni, podczas których zorganizowano 20 koncertów.
Kolejny Festiwal już za rok, a na nim kolejne niespodzianki, które już obmyśla twórca i dyrektor artystyczny przedsięwzięcia Jacek Szymański.