Dziś Wielka Sobota. W Kościele Katolickim jest to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa.
Tradycyjnie, w Wielką Sobotę, wierni udają się do kościoła, aby przynieść ze sobą kosze z jedzeniem. Znajdują się w nich najczęściej tradycyjne potrawy wielkanocne, takie jak jajka, chleb, wędliny, kiełbasa, mazurki oraz serniki. Księża święcą te pokarmy, które są przeznaczone na świąteczny stół. Tym samym w Kościele katolickim kończy się czas postu.
Zobaczcie zdjęcia ze święcenia pokarmów w Katedrze, parafii pw. Bożego Ciała i remizie w Konarzycach
Jak wyglądaa święcenie pokarmów w innych łomżyńskich parafiach? Szczególy:
Szczegółowy harmonogram Wielkiego Tygodnia w łomżyńskich parafiach: