Świąteczne życzenia, rodzinna atmosfera i tradycyjne wielkanocne potrawy czekały na uczestników świątecznego spotkania w szpitalu.
Na zaproszenie nowego dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odpowiedzieli parlamentarzyści, samorządowcy, duchowieństwo oraz przede wszystkim pracownicy placówki, którzy na co dzień dbają o zdrowie łomżyniaków.
– Kontynuuję tradycję moich poprzedników. Organizujemy ten świąteczny stół w tym roku nieco wcześniej – powiedział dyrektor placówki Dariusz Domasiewicz, składając pracownikom życzenia, przede wszystkim zdrowia. – Nigdzie te słowa nie brzmią tak dobrze, jak tutaj, w szpitalu. Wszyscy wiemy, jak bardzo zdrowie jest ważne – dodał.
Reklama
Do życzeń dołączył biskup Diecezji Łomżyńskiej Janusz Stepnowski, podkreślając znaczenie religii i refleksji nad cierpieniem.
– Dla szpitala czas świąteczny to także czas pracy. Niektórzy mają wtedy więcej wolnego, ale w szpitalu zawsze pozostają chorzy, którymi trzeba się zająć. Czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego to głębokie przeżycie religijne. Zastanawiamy się nad sensem życiem i cierpienia – a to właśnie w szpitalu najczęściej padają pytania, na które chorzy poszukują odpowiedzi – zaznaczył opiekun diecezji.
Reklama
Świąteczne spotkanie było nie tylko okazją do wspólnej modlitwy, ale również wyrazem wdzięczności za trud pracy personelu medycznego.