Ponad 30. aktorów-amatorów wzięło udział w wielkopiątkowym Misterium Męki Pańskiej w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej w Miastkowie. To pierwsza taka inscenizacja w historii parafii, ale jak przekonuje Rafał Bąkowski odgrywający wczoraj rolę Jezusa, na pewno nie ostatnia.
- Od dawna spotykaliśmy się m.in. w kole gospodyń wiejskich. Doszliśmy do wniosku, że powinniśmy coś razem zrobić. Zapadła decyzja o wystawieniu Misterium Męki Pańskiej – zwierza się sołtys Miastkowa Rafał Bąkowski.
Aktorami byli mieszkańcy Miastkowa, którzy do swych ról przygotowywali się dwa miesiące.
- Role przydzielił nam ksiądz wikary Jarosław Świderek, a stroje własnoręcznie wykonała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jadwiga Korytkowska – dodaje Bąkowski.
Misterium Męki Pańskiej w Miastkowie to artystyczna forma wyrazu nad Triduum Paschalnym, czasu zadumy i refleksji nad wydarzeniami sprzed ponad dwóch tysięcy lat.
fot. Agnieszka Bieńkowska